Vozač na graničnom prijelazu uhićen zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela

Slika /PU_BP/Ilustracije2018/lisice.jpg

Policijski službenici su uhitili 48-godišnjaka zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Krivotvorenje isprave

Foto: Ilustracija

Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske su, dana 23. veljače oko 13 sati, na graničnom prijelazu Slavonski Brod, prilikom izlazne granične kontrole teretnog vozila, utvrdili nepravilnosti vezane uz registracijske oznake i dokumentaciju vozila.

Kriminalističkim istraživanjem i daljnjim provjerama policijski službenici su utvrdili da su na vozilu postavljene nepripadajuće mađarske registracijske pločice. Naime, osumnjičeni je u dogovoru s drugom osobom, preuzeo vozilo u Nizozemskoj te ga pokušao prevesti do Bosne i Hercegovine.

Zbog navedenog, vozilu je odbijen izlazak iz Republike Hrvatske. Policijski službenici su uhitili 48-godišnjaka zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Krivotvorenje isprave, te će protiv njega biti podnesena kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu.

Osim toga, podnesene su i prekršajne prijave zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama (propisna kazna do 260,00 eura) i Zakona o obveznim osiguranjima u prometu (kazna do 130,00 eura).

Prethodno objavljeno:
Otkriveni krivotvoreni dokumenti
Policija oduzela automobil od državljanina Bosne i Hercegovine
Uhićena četiri vozača koji su osumnjičeni za kaznena djela i prometne prekršaje
 

Stranica