- Objavljeno: 20.05.2026.
Prevaren putem Internet oglasnika
Budite posebno oprezni prilikom kupnje i prodaje putem internetaBudite posebno oprezni prilikom kupnje i prodaje putem interneta
Foto: IlustracijaU Policijskoj postaji Slavonski Brod s ispostavom Vrpolje, zaprimljena je prijava u vezi počinjenja kaznenog djela prijevare.
Naime, oštećeni 57-godišnjak je u studenom protekle godine putem Internet oglasnika stupio u kontakt s nepoznatom osobom te dogovorio kupnju komada namještaja, a potom uplatio na traženi račun iznos od preko 1.800,00 eura. Nakon što do danas nije dobio kupljeni proizvod niti povrat uplaćenog novca, 57-godišnjak je shvatio da je prevaren.
Policijski službenici nastavljaju daljnji rad i kriminalističko istraživanje te podnose posebno izvješće Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu kao nadopunu kaznenoj prijavi.
Policijska uprava poziva građane da budu oprezni prilikom kupnje i prodaje putem interneta. Ne uplaćujte novac unaprijed nepoznatim osobama bez prethodne provjere, ne dostavljajte osobne i bankovne podatke te ne otvarajte sumnjive poveznice zaprimljene putem poruka ili društvenih mreža.
Ako posumnjate na prijevaru, sačuvajte svu komunikaciju i dostupne podatke te se obratite policiji.
