Policijski službenici PU brodsko-posavske u natjecanju „Memorijal bojnik Davor Jović – Prvi za Hrvatsku 2023.“

• Slika

I na ovom natjecanju policijski službenici su pokazali zavidnu razinu spremnosti, prošavši ovu vrlo zahtjevnu stazu s 20 kilograma tereta na leđima. Čestitke svima!

U natjecanju za najspremnijeg pripadnika Oružanih snaga RH „Memorijal bojnik Davor Jović – natjecanje Prvi za Hrvatsku 2023.“, sudjelovalo je 84 natjecatelja, od kojih 10 pripadnika Ministarstva unutarnjih poslova, odnosno 4 pripadnika Policijske uprave brodsko-posavske (Filip Valentić, Ivica Ostrun, Ivan Muhar i Goran Rosić).

Natjecatelji su krenuli ranom zorom (1. svibnja) iz Pakraca na stazu dugu 36 kilometara do cilja u Okučanima, na kojoj su imali obveze uspješno savladati  osam različitih radnih točaka: topografiju (navigacija), prolazak kontaminiranog zemljišta, izvlačenje ranjenika pod paljbom, bacanje ručne bombe, pješačke zapreke, prelazak zapreke tirolskom prečnicom, svladavanje kosine užetom te prelazak vodene zapreke. Tijekom prolaska staze natjecatelji su nosili obaveznu opremu i naoružanje.

Prvo mjesto je osvojio pripadnik Gardijske oklopno-mehanizirane brigade satnik Ivan Gerenčir, drugo pripadnik Oružanih snaga Rumunjske narednik Ionut-Daniel Calin, a treće pripadnik Gardijske oklopno-mehanizirane brigade desetnik Hrvoje Mutnjaković.

Najspremniji policajac je bio Petar Volarević (IJP PU dubrovačko-neretvanske), no i ostali policijski službenici su uspješno završili utrku te nakon Petra ulazili u Okučane prema sljedećem redoslijedu: Filip Valentić (PP Nova Gradiška), Goran Rosić (IJP Slavonski Brod), Hrvoje Storga (IJP Vinkovci), Krunoslav Ivanušec (IJP Zlatar), Marko Sambol (PU vukovarsko-srijemska), Nikola Lajnesek (IJP Koprivnica), Ivan Muhar (PGP Stara Gradiška), Nikola Slatina (UPPS) i Ivica Ostrun (PU brodsko-posavska).