Izrečena mu kazna zatvora od 40 dana zbog narušavanja javnog reda i mira

Slika /PU_BP/2025/JRM.png

Utvrđeno je da su dvojica muškaraca u alkoholiziranom stanju anrušavali javni red i mir

Foto: Ilustracija

Na području Slavonskog Broda i Nove Gradiške, dana 2. i 3. kolovoza evidentirana su dva slučaja narušavanja javnog reda i mira. U prvom slučaju, dana 2. kolovoza, oko 20 sati, u centru Slavonskog Broda, ispred i unutar ugostiteljskog objekta, 37-godišnjak je u vidno alkoholiziranom stanju narušavao javni red i mir vikom i galamom. Također je vrijeđao i omalovažavao policijske službenike.

Policijski službenici su 37-godišnjaka uz optužni prijedlog priveli na žurni prekršajni postupak u Općinski sud u Slavonskom Brodu Stalna služba u Novoj Gradiški, gdje mu je dežurni sudac izrekao kaznu zatvora u trajanju od 40 dana te su ga policijski službenici (dana 3. kolovoza) predali u zatvor u Požegi.

U drugom slučaju, dana 3. kolovoza, oko 4 sata, u Novoj Gradiški, u Frankopanskoj ulici, javni red i mir u alkoholiziranom stanju je narušavao 20-godišnjak, koji je ispuštao neartikulirane zvukove, vikao i galamio i udarao stup semafora. Priveden je u policijsku postaju gdje su pozvani medicinski djelatnici koji su iste pregledali i konstatirali da su sposobni za daljnji postupak u policiji te protiv njega policijski službenici podnose optužni prijedlog Općinskom sudu u Slavonskom Brodu.

 

Stranica