- Objavljeno: 16.10.2025.
Policijski službenici posjetili mališane u dječjem vrtiću u Sibinju
Druženje je završilo rečenicom da će i oni postati policajci, kako bi pomagali i čuvali druge
Foto: PU brodsko-posavskaPolicijske službenice Policijske uprave brodsko-posavske (Ured načelnika i Postaja prometne policije Slavonski Brod) su se jučer, 15. listopada odazvale pozivu Dječjeg vrtića Sibinj a s ciljem provođenja edukacije djeci u dobi od 3 do 6 godina.
Policijske službenice su svojim dolaskom iznenadile i obradovale djecu dvije vrtićke skupine, te su im kroz igru i razgovor približile zanimanje policajca kao prijatelja koji im pomaže živjeti u sigurnom okruženju.
Policijske službenice su im omogućile da se ovom prilikom makar na kratko „užive“ u lik policajca obukavši im reflektirajući prsluk, te su pokazali kako policija zaustavlja vozila na cesti, u blizini škola i vrtića, te ih tako čuva.
Djeca su oduševljeno stavljala policijsku kapu i držeći pločicu „Stop policija“ pokazala kako policijski službenici svakodnevno obavljaju svoj posao.
Osim toga, djeca starijeg uzrasta (predškolci) su educirana o pravilnom i sigurnom ponašanju u prometu, o pravilnom prelaženju ceste, korištenju kacige kada voze bicikle, važnosti korištenja dječje sjedalice i sigurnosnog pojasa u vozilima.
Policijske službenice uručile su odgajateljicama edukativne bojanke „Sigurni u prometu“ koje je osiguralo Vijeće za prevenciju Brodsko-posavske županije.
Najveće oduševljenje izazvalo je službeno vozilo i paljenje svjetlosnih i zvučnih efekata.
Druženje je završilo rečenicom da će i oni postati policajci, kako bi pomagali i čuvali druge, te su policijskim službenicama uručili crteže koji su sami nacrtali, a koji će ukrasiti naše službene prostorije.


