Od recidiviste privremeno oduzet automobil

Slika /PU_BP/Ilustracije2018/policija mračna natpis.jpg

Zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama policijski službenici protiv 52-godišnjaka podnose optužni prijedlog Općinskom sudu u Slavonskom Brodu Stalna služba u Novoj Gradiški

Foto: ilustracija

Dana 19. siječnja, oko 17 sati, policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška su tijekom redovitog nadzora prometa, u Ulici kralja Petra Svačića, u Novoj Gradiški, kontrolirali osobni automobil, kojim je upravljao 52-godišnjak bez vozačke dozvole nekoristeći prilikom vožnje sigurnosni pojas.

Vozač je uhićen i priveden u prostorije policije. Liječničkim pregledom je utvrđeno da je sposoban za daljnji postupak u policiji. Dakle, radi se o recidivisti, učestalom ponavljaču prometnih prekršaja od kojega je privremeno oduzet osobni automobil.

Policijski službenici protiv 52-godišnjaka podnose optužni prijedlog Općinskom sudu u Slavonskom Brodu Stalna služba u Novoj Gradiški. Sukladno čl. 289. st. 4. Zakona o sigurnosti prometa na cestama za navedeni prekršaj je propisana kazna u iznosu od 1320 do 2650 eura ili kazna zatvora do 60 dana, a za prekršaj iz čl. 163. st. 8. kazna od 130 eura.

 



Stranica