Uhićeni krijumčari stranih državljana

Iz koristoljublja je po prethodnom dogovoru s nepoznatim osobama u automobil primio strane državljane koji su nezakonito ušli u RH u namjeri da ih preveze do dogovorene lokacije

Foto: Ilustracija

Dana 20. rujna, u jutarnjim satima, policijski službenici Postaje granične policije Stara Gradiška, obavljajući zadaće u zaštiti državne granice, spriječili su krijumčarenje više stranih državljana.  

Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da je 21-godišnji državljanin BiH iz koristoljublja po prethodnom dogovoru s nepoznatim osobama, u automobil primio strane državljane koji su nezakonito ušli u RH u namjeri da ih preveze do dogovorene lokacije, a 27-godišnji hrvatski državljanin upravljajući osobnim automobilom austrijskih nacionalnih registracijskih oznaka je bio prethodnica u namjeri dojavljivanja o policijskim ophodnjama. 

Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičeni državljanin BiH je uz kaznenu prijavu zbog postojanje sumnje u počinjenje kaznenog djela Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma, te kaznenih djela Oštećenje tuđe stvari i Prisile prema službenoj osobi, dana 21. rujna predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave brodsko-posavske. Protiv hrvatskog državljanina podnijeta je kaznena prijava zbog postojanja sumnje u počinjenje kaznenog djela Protuzakonito  ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma.
 
Prema stranim državljanima proveden je postupak sukladno Zakonu o strancima i Zakonu o međunarodnoj i privremenoj zaštiti.

Prethodno objavljene vijesti:

Uhićen još jedan krijumčar

Spriječeno još jedno krijumčarenje stranih državljana

Spriječena dva pokušaja krijumčarenja stranih državljana 


      

Stranica